Турецького режисера визнали винним і засудили до 6 років і 3 місяців ув'язнення за роботу над фільмом, де було показано турецького президента Реджепа Тайїпа Ердогана, який чекає на страту в оточенні мертвої родини.

Турецького режисера визнали винним і засудили до 6 років і 3 місяців ув'язнення за роботу над фільмом, де було показано турецького президента Реджепа Тайїпа Ердогана, який чекає на страту в оточенні мертвої родини.

Про це повідомляє турецьке агенство Anadolu.

Відтак, суд у Стамбулі визнав режисера Алі Авчі причетним до руху турецького релігійного проповідника Фетхуллаха Ґюлена, організація і діяльність якого у Туреччині визнані «терористичними».

Влада Туреччини, окрім того, звинувачує Ґюлена, який перебуває наразі у США, у причетності до перевороту 2016 року. Він це заперечує.

У звинуваченні йдеться, що через фільм Алі Авчі намагався «змінити громадську думку відповідно до основних цілей терористичної організації».

Сам режисер заперечує звинувачення, аргументує тим, що Ердоган сам заявляв, що його збиралися вбити під час перевороту, а його президентський палац потрапив під повітряний удар.

Режисера було заарештовано минулого року після того, як трейлер його фільму «Пробудження» з’явився в інтернеті, зазначає Reuters.

Сюжет фільму розповідає альтернативну історію спроби військового перевороту у Туреччині 2016 року, під час якої загинули понад 250 людей.

«Особливе обурення» у влади викликали кадри, в котрих було зображено мертву родину президента Ердогана та самого президента в молитві перед стратою.

Нагадаємо, у Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року відбулася спроба військового перевороту. Внаслідок сутичок загинули щонайменше 265 людей, більше півтисячі були поранені.

15 червня 2017 року у Туреччині суддю ООН ув'язнили на 7,5 років за підозрою у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом. 8 травня 2017 року прокуратура Туреччини оголосила, що вимагає для проповідника Гюлена 3623 довічних ув'язнень.

15 жовтня 2016 року влада Малайзії передала Туреччині трьох осіб, підозрюваних у зв'язках з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом. 13 серпня 2016 року прокуратура Стамбула направила до Міністерства юстиції США лист з вимогою арештувати проповідника Гюлена, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

5 серпня 2016 року стало відомо, що Анкара обговорює з Вашингтоном можливу екстрадицію Гюлена в Туреччину.

2 серпня 2016 року Анкара направила Вашингтону другий запит з вимогою арешту Фетхуллаха Гюлена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7,5 годин очима турецьких заколотників

/Лев Коротаєвський 

Поділитись: