Влада США і Туреччини обговорює сценарій, при якому мусульманський проповідник Фетхуллах Гюлен може бути екстрадований. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.

Президент Туреччини Таїп Ердоган звинувачує Гюлена в організації спроби військового перевороту 15 липня.

Співрозмовники видання стверджують, що остаточне рішення щодо екстрадиції так і не прийнято, оскільки Вашингтон вважає недостатніми докази Анкари щодо причетності проповідника до заколоту. Переговори про видачу Гюлена будуть тривати ще кілька місяців, припускає WSJ.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив, що буде переслідувати підприємців, пов'язаних з мусульманським проповідником Фетхуллахом Гюленом. Сам Гюлен заперечив свою причетність до заколоту, також він засудив повстанців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7,5 годин очима турецьких заколотників

У Туреччині в ніч на 16 липня відбулася спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався. Внаслідок спроби перевороту загинули щонайменше 265 людей, більше півтисячі поранені.

Економіка Туреччини втратила щонайменше 100 мільярдів доларів від заколоту.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині. Громадське вело онлайн-трансляцію спроби військового перевороту в Туреччині.

Поділитись: