Парламент Уганди проголосував за введення податку на використання інтернет-месенджерів і соцмереж.

Парламент Уганди проголосував за введення податку на використання інтернет-месенджерів і соцмереж. 

Про це повідомляє BBC News.

З 1 липня громадяни країни мають сплачувати по 200 шилінгів (близько п’яти американських центів) за користування . Також цим законом запроваджують податок в 1% на перекази грошей за послуги мобільних операторів.

Нововведення запропонував президент Уганди Йовері Мусевені в березні, адже на його думку, соцмережі заохочують поширення чуток. Він написав у листі до міністра фінансів, що дохід з податків на соцмережі допоможе країні «впоратися з наслідками чуток».

В уряді ж розраховують використовувати зібрані гроші для виплати національного боргу Уганди, а також, за словами міністра фінансів, на «підтримку безпеки країни та розвитку електроенергетики, щоб люди могли більше користуватися соцмережами».

Раніше повідомлялося, що влада Уганди хоче запровадити податок на користування соцмережами для власників мобільних телефонів, які мають встановленні додатки Facebook, Twitter або WhatsApp.

Нагадаємо, що Єврокомісія оприлюднила проект, згідно з яким програми обміну повідомленнями та інші цифрові служби зобов’яжуть надавати дані користувачів правоохоронним органам упродовж 10 днів після отримання запиту. 

США планує запитувати соцмережі та телефони в усіх претендентів на візу.

Компанія Facebook повідомила, що сканує приватні повідомлення користувачів додатку Messenger для перевірки на предмет образливого контенту, використовуючи ті самі інструменти, що і в публічних постах. 

Поділитись: