Технології

Facebook сканує приватні повідомлення користувачів додатку Messenger

5 квітня, 2018 21:06
Технології/Facebook сканує приватні повідомлення користувачів додатку Messenger
Зберегти
Вигляд
Facebook сканує приватні повідомлення користувачів Facebook Messenger для перевірки їх на предмет образливого контенту, використовуючи ті самі інструменти, що і в публічних постах.

Компанія Facebook сканує приватні повідомлення користувачів додатку Messenger для перевірки на предмет образливого контенту, використовуючи ті самі інструменти, що і в публічних постах. 

Про це повідомляє Bloomberg.

«Коли ви надсилаєте фотографію у програмі Messenger наші автоматичні системи сканують її за допомогою технології відповідності фотографій для виявлення зображень знущання над дітьми», — сказала прес-секретар Facebook Messenger. 

Також Facebook Messenger сканує посилання, які пересилають користувачі, для перевірки їх на віруси.

«Facebook розробив ці інструменти для того, щоб ми могли швидко зупиняти образливу поведінку на платформі», — додала представниця компанії.

Як зазначає видання, Facebook сканує також і тексти повідомлень. Весь контент повинен відповідати «стандартам спільноти», сказала представниця компанії.

У Facebook запевнили, що не використовують інформацію з листувань для реклами.

Також повідомляється, що для того, щоб запобігти перегляду особистої інформації користувачі мають увімкнути на налаштуваннях зашифрований варіант переписки. Ця функція шифрує обидва кінці комунікації своїх користувачів. Схожа модель шифрування існує в іншого чат-додатка Facebook — WhatsApp.

Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг повідомив, що усі 2,2 мільярда користувачів можуть припустити, що їхні публічні дані можуть бути під загрозою стороннього вторгення.

Розробник соцмережі пояснив, що джерелом такої уразливості є функція пошуку в Facebook, яка дозволяє будь-кому шукати користувачів за допомогою електронної адреси або номерів телефонів. Змінити це можна у відповідній опції в розділі безпеки.

«Я б припустив, що налаштувати цей параметр можуть ті, хто має певний доступ до вашої публічної інформації», — розповів Цукерберг під час брифінгу, передає видання The Next Web.

Про цю загрозу в своєму блозі написав також технічний директор Facebook Майкл Шройпфер:

«Зловмисники можуть зловживати даною функцією, щоб отримати інформацію про відкритий профіль, надіславши номери телефонів або електронні адреси, які вони вже мають за допомогою пошуку та відновлення облікового запису. З огляду на маштабність їхньої діяльності, можна припустити, що більшість людей у Facebook могли б мати таким чином доступ до відкритого профілю».

Раніше Цукерберг заявив, що витік інформації Cambridge Analytica не перевищив 87 млн контактів.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 50 мільйонів користувачів Facebook.

Cambridge Analytica пропонує бізнесменам і політикам послуги, які дозволяють «змінити поведінку аудиторії». Себто, вплинути на їхній вибір — чи це буде покупка дивану, чи обрання президента.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. Засновник Facebook втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.

В офісах Cambridge Analytica у Лондоні 23 березня провели обшуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

11 квітня Цукерберг свідчитиме в Конгресі щодо витоку даних. 

Пов`язані новини