Наразі в Україні немає проблемних банків, проте є банки, за якими необхідно проводити пильний контроль.

Наразі в Україні немає проблемних банків, проте є банки, за якими необхідно проводити пильний контроль.

Про це повідомив директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін у інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«На сьогодні в Україні нема жодного проблемного банку. Є банки, у яких є куратори. Нацбанк дуже пильно стежить за всіма банками, моніторить усі операції», — повідомив Ворушилін.

Він підкреслив, що Фонд гарантування вкладів занепокоєний штучним розхитуванням ситуації у банках з російським капіталом. На думку Ворушиліна, російський «Сбербанк» є одним з найбільш фінансово стійких банків в Україні.

12 вересня Київський апеляційний суд заморозив акції українських дочірніх банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» на виконання рішення Гаазького арбітражу про відшкодування збитків від анексії Криму.

Нагадаємо, що з 7 вересня облікова ставка в Україні зросла до 18%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Напередодні японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Поділитись: