УКРАЇНА

В Україні необхідно створити інститут зі звільнення політв’язнів — батько українця Гриба

4 червня, 2018 23:17
УКРАЇНА/В Україні необхідно створити інститут зі звільнення політв’язнів — батько українця Гриба
Зберегти
Вигляд
В Україні має бути створений інститут, який займатиметься вирішенням питань звільнення українських політичних в’язнів в Росії та анексованому Криму.

В Україні має бути створений інститут, який займатиметься вирішенням питань звільнення українських політичних в’язнів в Росії та анексованому Криму.

Про це в ефірі програми «Нині вже» повідомив Ігор Гриб, батько українського політв'язня Павла Гриба, якого російські спецслужби викрали у Білорусі.

«Ми тривалий час виступаємо за те, щоб в Україні був створений інститут, уповноважений стосовно звільнення українських політичних в’язнів в Росії і в анексованому Криму», — сказав він.

На думка Ігора Гриба, це притягне увагу міжнародного суспільства до теми українських політв'язнів.

«У нас немає розуміння різниці між політичними бранцями і тими хто сидять в окупованому Донбасі. А що казати про країни заходу…», — наголосив Гриб.

«На сьогоднішній день ця інституція не створена, є лише відділ при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій, але мова йде про створення політичної інституції, яка буде мати повноваження координації і на міжнародному майданчику…», — додав він.

Зокрема, Гриб зазначив, що такою діяльність займається Міністерство іноземних справ, однак повноважень цього відомства, на його думку, недостатньо.

Раніше речниця МЗС України Мар'яна Беца заявила, що Міністерство закордонних справ обговорює звільнення українських політв'язнів на непублічних майданчиках, аби не зашкодити процесу звільнення українців.

2 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін надіслав листи колегам в інші країни з проханням тиснути на Росію для звільнення українських політв’язнів.

Пов`язані новини