УКРАЇНА

В Україні прогнозують підвищення пожежної небезпеки до найвищого класу

УКРАЇНА/В Україні прогнозують підвищення пожежної небезпеки до найвищого класу
Зберегти
Вигляд

В Україні в найближчі дні пожежна небезпека у центральному та південному регіоні підвищиться до найвищого 5 класу.

Про це в ефірі Громадського сказав Микола Кульбіда, голова Укргідрометцентру.

«Пожежна небезпека буде зростати. В першу чергу це стосуватиметься південного і центрального регіону України, де вже маємо 4 клас пожежної небезпеки із 5 найвижчих найближчим часом він підвищиться до 5 класу», – сказав він.

Він також розповів, що наразі в Україні температурний режим на 2-3 градуси вище від норми для даної пори року.

«Звичайно можна температурний режим назвати аномальний. Норма вираховується за 30-річний період. Це вище норми на 2-3 градуси, але не можна говорити, що це щось історичне. Літо у нас буде жарким, зі значною кількістю днів з температурою 30 градусів і вище. Протягом 28 і 30 через територію України переміститься ще один фронт, на заході опади припиняться. Після переміщення фронту дещо знизиться тепмературний режим на 2-3 градуси, але на незначний період», – сказав голова Укргідрометцентру.

Він також прокоментував сильні опади, що призвели до повеней на Закарпатті.

«Справа в тому, що сильні дощі в Карпатському регіоні несуть певну загрозу. Коли вони випадають в короткий період, загроза збільшується в рази. Карпатскький регіон – паводконебезпечний регіон і там часто виникають катастрофічного характеру повені. Ми попереджали про виникнення ситуації з підвищенням рівня води», – сказав Кульбіда.

Нагадаємо, напередодні на Закарпатті через повінь були пошкоджені мости та будинки.

Більше про:
# погода
Пов`язані новини