ENRU

В Україні набув чинності наказ про скасування професійної дискримінації жінок

Наказ Міністерства охорони здоров'я України про скасування переліку шкідливих для жінок професій 18 січня набув чинності.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

«Перелік важких робіт та робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, уже не є дійсним. Набув чинності наказ МОЗ, що скасовує цей документ», — ідеться в повідомленні.

У МОЗ зазначають, що цей перелік затверджували майже 25 років тому.

Він складався з розділів, що об'єднують роботи з металообробки; будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи, гірничі роботи; геологорозвідувальні і топографо-геодезичні роботи, роботи з видобутку нафти і газу; чорна та кольорова металургія; ремонт обладнання електростанцій і мереж, електротехнічне виробництво, виробництво абразивів радіотехнічне і електронне виробництво, загальні професії електронної техніки, професії хімічних виробництв, професії виробництв харчової продукції, тютюново-махоркове та ферментаційне виробництво, роботи на залізничному транспорті та метрополітені, автомобільному, морському, річковому транспорті, поліграфічне виробництво, сільське господарство.

У відомстві додають, що він суперечить національному законодавству, вимогам Євросоюзу, міжнародним зобов’язанням України з питань гендерної політики, а також не узгоджується із сучасним Класифікатором професій.

Також за цей час значно змінилися умови праці на підприємствах.
Дотримання вимог наказу контролюватиме Державна служба України з питань праці.

Наказ Міністерство охорони здоров'я видало 21 грудня.