УКРАЇНА

В Україні у червні зафіксована дефляція 0,2% – Держстат

УКРАЇНА/В Україні у червні зафіксована дефляція 0,2% – Держстат
Зберегти
Вигляд

В Україні у червні 2016 року була зафіксована дефляція 0,2% в порівнянні з інфляцією 0,1% в травні, повідомляє Державна служба статистики.

Разом з тим, у повідомленні сказано, що з початку року ціни на споживчому ринку зросли на 4,9%.

За даними Держстату, у червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,6%. Найбільше – на 9,2% – подешевшали овочі. На 3,6-0,3% знизилися ціни на сало, молоко і молочну продукцію, цукор, фрукти, рис, м'ясо та м'ясопродукти. У той же час на 4,2-0,8% подорожчали продукти переробки зернових, яйця, маргарин, олію, безалкогольні напої.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 2,7%, у тому числі тютюнові вироби – на 3,1%, алкогольні напої – на 2%.

Одяг і взуття, згідно з даними Держстату, подешевшали на 2,0%, зокрема, одяг – на 2,5%, взуття – на 1,3%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,2% відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання перевезень залізничним транспортом на 4,0%, палива та мастил на 2,7%. Разом з тим на 2,7% і 2,0% подешевшали автомобілі і перевезення авіаційним транспортом

Як зазначили у Держстаті, дані наведені без урахування території Автономної Республіки Крим та частині зони проведення антитерористичної операції.

Нагадаємо, на кінець 2017 року Нацбанк прогнозував уповільнення інфляції до 12%.

Пов`язані новини