УКРАЇНА

В Україні вшанували загиблу під час сутичок в Шарлотсвіллі Хізер Хеєр

19 серпня, 2017 12:19
УКРАЇНА/В Україні вшанували загиблу під час сутичок в Шарлотсвіллі Хізер Хеєр
Зберегти
Вигляд
lead
11 та 12 серпня у місті Шарлотсвілль в США відбулися протести «білих націоналістів» та контр-протести, на які вийшли місцеві мешканці. Хізер Хеєр загинула під час однієї з демонстрацій, коли у ходу протестувальників в'їхало авто.

Вранці 19 серпня до посольства США в Україні прийшли активісти, які виступають проти націоналістичного терору і ксенофобії.

Вони принесли плакати із зображеннями американки Хізер Хеєр, яка загинула під час заворушень у місті Шарлотсвілль, передає кореспондентка Громадського.

«Ми прийшли, щоб висловити свою солідарність і підтримку людям, які протестують проти расизму і нацизму в США, підтримати родину Хізер та людей, які переживають за це все», — розповів Громадському організатор акції Олег Шеленко.  

Фото: Дарка Гірна/Громадське

Учасники акції також звернулися до українських ЗМІ із закликом виступати проти ненависті, «нагадувати, що кожна людина є самоцінною».

На думку Шеленка, проблема зростання ультраправих настроїв притаманна Україні, Росії та Європі, і тепер США: «Це негативна відповідь на кризові моменти в економіці, політиці, і це те, що не повинно влаштовувати ні нас, ні тих, хто хоче жити в країні, де людина є цінністю, де є взаємоповага і кращий рівень життя», — каже учасник акції. 

11 та 12 серпня у місті Шарлотсвілль, штат Вірджинія, відбулися протести так званих «білих націоналістів» та контр-протести, на які вийшли місцеві мешканці.

Під час однієї з демонстрацій авто в'їхало у ходу протестувальників, які виступали проти маршу націоналістів, одна людина загинула. Поліція затримала нападника.

Згодом у Шарлотсвіллі через протести та сутички оголосили надзвичайний стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страх і ненависть у Шарлотсвіллі: що відомо про сутички на марші правих у Вірджинії

Трамп звинуватив обидві сторони протестуючих в зіткненнях в Шарлотсвіллі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Так, ти расист»: як в онлайні борються з американськими неонацистами

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини