УКРАЇНА

В Україні виявлено четвертий випадок дифтерії з початку року — МОЗ

14 липня, 2018 01:06
УКРАЇНА/В Україні виявлено четвертий випадок дифтерії з початку року — МОЗ
Зберегти
Вигляд
В Україні виявлено вже четвертий випадок захворювання на дифтерію з початку року, дитина захворіла у Чернігівській області.

В Україні виявлено вже четвертий випадок захворювання на дифтерію з початку року, дитина захворіла у Чернігівській області.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«Центр громадського здоров’я МОЗ України інформує про четвертий випадок захворювання на дифтерію в Україні. Новий випадок зафіксовано у Чернігівській області», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до центральної районної лікарні Ніжинського району 13 липня госпіталізували 11-річного хлопчика із підозрою на дифтерію. Дитина хворіла вдома протягом 5 днів.

«Постраждалому ввели протидифтерійну сироватку. Стан дитини важкий, хлопчик зараз знаходиться в реанімації», — повідомили у МОЗ.

Найближчим часом він буде доставлений в обласну реанімацію — з Чернігова уже виїхав реанімобіль. 

Дослідження тривають. У селище, де проживає хлопчик, виїде команда епідеміологів, яка проведе обстеження контактних осіб, оцінить загрози та визначить, чи потрібно вживати профілактичне лікування чи щеплення.

21 червня повідомлялось, що в Україні зареєстрували другий за рік випадок дифтерії.

Дифтерія — це вакцинокерована інфекція. Її збудник передається повітряно-крапельним шляхом. Хвороба характеризується ураженням ротоглотки та дихальних шляхів, рідше шкіри. Єдиним способом захисту від захворювання є вакцинація дітей та ревакцинація дорослих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як мотивують і карають противників щеплень у різних країнах світу

Пов`язані новини