Технології

В Україні випробували перший безпілотний броньовик КрАЗ

Технології/В Україні випробували перший безпілотний броньовик КрАЗ
Зберегти
Вигляд
lead

Компанія «АвтоКрАЗ» та запорізька інжинірингова компанія «Інфоком Лтд» створили перший український безпілотний автомобіль. Він був розроблений на базі армійського броньованого автомобіля КрАЗ-Спартан.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії.

Відео АвтоКрАЗ

Зазначається, що автомобіль оснащений комплексом спеціальних датчиків, завдяки яким він легко орієнтується в дорозі. Серед них є тепловізор із системою автоматичної цілевказівки і захоплення, передній і задній радари для виявлення перешкод, ємнісний датчик присутності людини в радіусі 18 метрів, відеокамера з охопленням 360˚ та далекомір.

КрАЗ-Спартан має систему Pilotdrive, тому він автоматично розпізнає ширину дороги та наявні на ній перешкоди. Сприйняття та аналіз даних спрацьовує за долі секунди. Управління безпілотним КрАЗ-Спартаном може здійснюватися за допомогою планшета, операторської станції та «розумної рукавички», яка фактично є комп’ютером із власним процесором та контролером бездротового зв’язку, що контролюється за допомогою рук.

Фото autokraz.com.ua

Додатково авто оснащене програмно-апаратним комплексом «SmartDrive» і навчанням у реальному режимі часу «Teach-inDrive», в якому система запам'ятовує заданий маршрут. Координати проходження для занесення в базу передаються по GPS через супутник.

«Основна мета створення безпілотного броньованого автомобіля КрАЗ - допомога військовим в зоні бойових дій для мінімізації ризиків і збереження життя особового складу при виконанні різних тактичних завдань», – повідомляють в компанії. 

Пов`язані новини