З 1 грудня в Україні зріс максимальний розмір допомоги по безробіттю. Відтепер він становить 7048 гривень.

З 1 грудня в Україні зріс максимальний розмір допомоги по безробіттю. Відтепер він становить 7048 гривень.

Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

Розмір допомоги збільшено відповідно до Закону про державний бюджет на 2017 рік, де розмір прожиткового мінімуму для працездатних збільшено до 1762 гривень.

Востаннє прожитковий мінімум підвищували 1 травня. Тоді він становив 1684 гривні, а максимальна допомога по безробіттю від державної служби зайнятості становила 6736 гривні.

Окрім підвищення максимальної допомоги по безробіттю у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму збільшуються всі соціальні виплати від держави.

Статусу безробітного може набути людина працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, і готова та здатна приступити до роботи.

Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості за місцем перебування безробітного на обліку і виплачується в установленому порядку через банківські установи.

Раніше співробітниця інституту економічних досліджень та політичних консультацій повідомила, що через підвищення мінімальної заробітної плати в Україні може зрости безробіття.

Поділитись: