УКРАЇНА

В Україні заборонили продаж та застосування 2 серій вакцини «Пентаксим»

19 вересня, 2018 17:44
УКРАЇНА/В Україні заборонили продаж та застосування 2 серій вакцини «Пентаксим»
Зберегти
Вигляд
Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонила продаж, зберігання та застосування двох серій вакцини «Пентаксим» виробництва «Санофі. Пастер С. А, Франція», з маркуванням російською мовою.

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонила продаж, зберігання та застосування двох серій вакцини «Пентаксим» виробництва «Санофі. Пастер С. А, Франція», з маркуванням російською мовою.

Відповідне розпорядження опубліковано на сайті відомства.

УТОЧНЕННЯ: йдеться про заборону лише двох серій лікарського засобу «Пентаксим». Редакція сайту Громадського просить вибачення у наших читачів і читачок за неточну інформацію, яка була у попередній редакції новини.

Рішення ухвалили за зверненням компанії «Санофі Авентіс Україна». Лікарський засіб ввезено на територію України з порушенням законодавства, ідеться у розпорядженні.

У компанії Громадському повідомили, що вакцину Пентаксим виробляє тільки «Санофі. Пастер С. А, Франція», яка наразі не поставляє лікарський засіб до України. «Санофі Авентіс Україна» готується до реалізації вакцини в України, але поки не може сказати, коли розпочнеться продаж.

На запитання, чи могли в аптеках залишитися вакцини «Пентаксим» з минулих партій, в компанії «Санофі Авентіс Україна» відповіли, що не знають, але зазначили, що «аптекам не має сенсу тримати їх на складі».

У Держлікслужбі Громадському повідомили: 

«Держлік служба заборонила реалізацію, зберігання та застосування серій цього лікарського засобу, незареєстрованого в Україні та випущеного для ринку Росії».

У Держлікслужбі наголосили, що суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування лікарських засобів, зобов’язані вилучити та утилізувати цю вакцину, а також повідомити про ці дії територіальний орган Держлікслужби.

«Суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування лікарських засобів, зобов'язані вилучити «Пентаксим» з обігу для подальшої утилізації та/або знищення», — ідеться у розпорядженні. 

«Пентаксим» використовуєтсья для профілактики дифтерії і правця, коклюшу, поліомієліту тощо у комплекті з суспензією. 

Нагадаємо, в травні в Україні тимчасово заборонили вакцини для профілактики дифтерії, правця та поліомієліту через випадки смерті після ін’єкцій.

За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), кількість фальшивих довідок про вакцинацію в Україні становить близько 30%.

Як повідомлялося, у Китаї сотні тисяч вакцин для дітей виявились дефектними.

Пов`язані новини