У Міністерстві соціальної політики України повідомили, що у новому Трудовому кодексі, який наразі знаходиться на етапі розробки, передбачено лібералізацію трудових відносин, яка дозволить роботодавцям легше звільняти своїх працівників.

Про це повідомила міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Ви, напевно, самі знаєте, скільки роботодавцю коштує створити робоче місце, а потім, якщо у нього не складається співпраця зі співробітником, то яка важка процедура звільнення. Документ буде направлений на лібералізацію взаємовідносин роботодавця і працівника», — повідомила Соколовська.

За її словами, ухвалення нового трудового кодексу має стимулювати роботодавців створювати в Україні нові робочі місця та працевлаштовувати українців. Водночас міністерка спростувала тезу про те, що новий кодекс якось наступить на права працівників.

«Є досвід інших країн, який показує, що при лібералізації трудових відносин реально створюються нові робочі місця, з'являється гнучкість для працівників», — зазначила Соколовська.

Раніше депутатка від «Слуги народу» назвала проєкт нового Трудового кодексу «занадто ліберальним» для роботодавців.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників.

Нагадаємо, що 2 вересня Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Поділитись: