В Україні за минулу добу, 30 вересня, коронавірусне захворювання підтвердили у рекордної кількості людей — 4 069. Також відомо, що 2 083 пацієнти учора одужали, а 64 — померли від ускладнень.

Про це свідчать дані карти Ради національної безпеки та оборони України щодо поширення коронавірусу.

В Україні за весь час епідемії COVID-19 виявили у 213 028 людей. З них 94 443 пацієнти одужали, а 4 193 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 114 тисяч людей.

Найбільше нових хворих за добу виявили на Харківщині (450), у Києві (377), на Дніпропетровщині (288), Одещині (260) та Тернопільщині (253).

Натомість найменше хворих виявили у Кіровоградській і Луганській областях — 19 і 42 випадків відповідно.

Епідемія досі триває?

Так. Крім того, вона не йде на спад ні у світі, ні в Україні. Український уряд прогнозував, що на кінець вересня або початок жовтня у нас за добу виявлятимуть 3000 хворих. Але цю позначку досягнули ще на початку вересня, а тепер і значно перевищили.

Кількість померлих у світі через COVID-19 вже перевалила за мільйон, а загальна кількість інфікованих перевищила 33 млн. На думку ВООЗ, ці дані навіть занижені через недосконалість тестування.

В Україні з 28 вересня почав діяти новий поділ регіонів на чотири зони за рівнем поширення коронавірусу: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону». Детальніше — за цим посиланням.

Експерти кажуть, що COVID-19 буде з нами, поки не з'явиться вакцина. Тож поки у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: