В Україні не за місцем реєстрації проживають близько 3,3 мільйона дорослих. Якщо врахувати дітей, переселенців, іноземців та громадян, у яких взагалі немає місця реєстрації, то їхня кількість досягне 6,8 мільйона осіб. Про це пише видання ZN.UA з посиланням на дані загальнонаціонального опитування центру «Kantar TNS в Україні», проведеного у серпні та вересні 2018 року.

За даними соціологів, вони звертають увагу на те, що сукупна кількість так званих мобільних громадян дорівнює населенню декількох великих обласних центрів.

«Понад 10 років проживають не за місцем реєстрації 15% українців, від 5 до 10 років — 24%. Тільки 32% таких людей живуть в іншому населеному пункті, але в межах області. 12% — в інших областях», — йдеться у матеріалі.

Частка населення, яке зареєстроване за межами Київської області, але мешкає в Києві, найбільша в Україні — вона становить щонайменше 31%, йдеться у дослідженні.

Крім того, 85% українців сказали, що живуть не за місцем реєстрації через переїзд. Кожен десятий змінював реєстрацію цілеспрямовано, не переїжджаючи.

Наголошується, що дослідження соціологів показало велику мобільність молоді на відміну від громадян старшого віку.

Раніше Громадське писало, що в Україні перепис населення не проводили близько 18 років: це, у свою чергу, ускладнює проведення соціологічних опитувань. 

Поділитись: