22 листопада у Міністерстві внутрішніх справ відбулася координаційна нарада, під час якої обговорили питання фотографування на документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, для деяких категорій осіб.

Зазначається, що тривалий час до МВС надходили численні звернення з проблемних питань щодо оформлення документів.

З цими проблемами, за даними МВС, зокрема, стикаються представники різних віросповідань.

Питання стосувались фотографування для оформлення паспортів громадянина України та закордонних паспортів, посвідок на постійне або тимчасове проживання, а також посвідчень біженців.

Однією з головних проблем було те, що фотографування для документів в Україні здійснюється виключно без головних уборів, що суперечить віросповіданню окремих громадян.

Заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук пояснила, що документи в Україні, які посвідчують особу, виготовляються відповідно до вимог державних та міжнародних стандартів з урахуванням рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

«Ми маємо зробити все, аби надати можливість особам, які належать до різних релігійних течій та конфесій, фотографуватися на документи без вразливості їх релігійних переконань. Вирішення цього питання, у масштабах України, лежить виключно в площині зміни стандартів», — зауважила Ковальчук.

Заступник глави МВС Сергій Гончаров додав, що управлінці планують знайти шлях до вирішення цієї проблеми. «Ми зацікавлені в сприянні та підтримці кожного», — наголосив він.

Відтак, МВС спільно з Державною міграційною службою звернулося до держпідприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» з проханням переглянути стандарти фотографування на документи.

Нагадаємо, в Україні скасували медичну карту студента та дитини.

Поділитись: