На сьогодні в Україні мешкає близько трьох тисяч біженців, ще майже шість тисяч — звернулися щодо отримання відповідного статусу.

Про це повідомили в Офісі Уповноваженої Верховної Ради з прав людини до Всесвітнього дня біженців.

«На сьогодні в Україні проживає близько трьох тисяч біженців і близько шести тисяч осіб, які звернулися до міграційної служби щодо отримання статусу або виборюють це право, звернувшись до суду за захистом», — йдеться у повідомленні.

Водночас в Офісі омбудсмена визнають, що в Україні біженці часто обмежені у реалізації своїх прав на житло, влаштування на роботу, отримання допомоги у медичному закладі, здобуття освіти, вивчення мови, оформлення документів соціально-правового характеру тощо.

В Уповноваженої вважають, що для покращення стану дотримання прав усіх категорій шукачів притулку має бути підвищена самосвідомість громадян до проблем, з якими вони стикаються, коли залишають власні домівки, а також створені правові, економічні, соціальні умови реалізації гарантованих прав і свобод.

20 червня — Всесвітній день біженців. Цей день покликаний, насамперед, привернути увагу суспільства до проблем біженців, яких у світі налічується понад 70 мільйонів, та консолідувати зусилля для захисту їхніх фундаментальних прав.

Поділитись: