Міністерство економічного розвитку та торгівлі України оголосило про початок конкурсу на посаду бізнес-омбудсмена.

Там почали приймати заявки від охочих обійняти цю посаду. Закінчиться прийом заявок 15 березня 2019 року.

«Бізнес-омбудсмен розглядає скарги щодо проявів корупції та будь-яких інших порушень законних інтересів підприємців органами державної та муніципальної влади, підприємствами під їх управлінням та окремими чиновниками. Рада бізнес-омбудсмена представляє та захищає інтереси бізнесу в державних органах», — пояснюють в Мінекономіки.

Метою запровадження посади бізнес-омбудсмена є налагодження комунікації між урядом та бізнес-спільнотою. Серед головних вимог до кандидатів на цю посаду — вища юридична або економічна освіта, та наявність знань та навичок, необхідних для виконання своїх обов’язків.

До участі в конкурсі не допускають осіб, які обіймають виборні посади, а також тих, хто працював на державній службі протягом останніх трьох років.

«За результатами конкурсного відбору, найсильнішому кандидату буде запропонований контракт терміном на 2 роки», — додають в Мінекономіки.

Зазначимо, що Раду бізнес-омбудсмена в Україні створили ще у 2014 році. Створення цієї структури було однією з вимог міжнародних партнерів, з якими уряд уклав відповідний меморандум. Очікується, що бізнес-омбудсмен має сприяти роботі підприємців та захищати їхні права.

У 2018 році до Ради бізнес-омбудсмена надійшло понад півтори тисячі скарг від підприємців. Найбільше скаржаться на дії Державної фіскальної служби, Національної поліції, прокуратури. Загалом скарги на зловживання з боку правоохоронців становлять 14%.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile