В Україні набули чинності зміни до закону про використання символіки Національної поліції. Відтепер, це стосуватиметься і написів іноземною мовою.

«Відтепер відповідальність передбачена за незаконне використання фізичною особою ознак належності до Національної поліції або незаконне використання на транспортному засобі найменування Національної поліції чи похідних від нього. Зокрема, це стосуватиметься і написів іноземною мовою. Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», — ідеться у повідомленні поліції.

Закон ухвалили ще 2 жовтня 2018 року. Він передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу відповідно до вимог статті 184-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Нові ж зміни набули чинності 2 травня 2019 року.

Передбачена також відповідальність і за протиправні дії з боку представників органів влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань.

«За незаконне використання на одязі, транспортних засобах, будівлях, бланках ознак належності, найменування Національної поліції або похідних від нього, у тому числі — викладених іноземною мовою, передбачено накладення штрафу від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

За повторне порушення упродовж року законом передбачено накладення штрафу від 3 тисяч до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на фізичних осіб. Та від 4 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – на фізичних осіб-підприємців, посадових осіб.

Поділитись: