Економіка / Бізнес

В Україні скоротили кількість перевірок товарів під час проходження митниці

Мінфін
Економіка/Бізнес/В Україні скоротили кількість перевірок товарів під час проходження митниці
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів скоротив кількість перевірок вантажів, які здійснюються під час проходження митниці, виключивши санітарно-карантинний, екологічний, радіологічний контролі.

Також на митниці вже не будуть здійснювати контроль за переміщенням культурних цінностей через державний кордон.

Зазначається, що скасування додаткових видів контролю на митниці відбулося через запровадження системи «єдиного вікна» на митниці. Це було передбачено ухваленим законом про «єдине вікно», проте для повного набуття чинності нових норм необхідно булло привести у відповідність постанови уряду.

«Внесені зміни дозволять привести норми Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю у відповідність до Митного кодексу України», — повідомили у Мінфіні.

Там також додали, що уряд має ухвалити ще три постанови щодо «єдиного вікна» на митниці.

Нагадаємо, що 6 вересня 2018 року Рада ухвалила закон про запровадження «єдиного вікна» на митниці. Тоді його підтримало 259 депутатів.

Система єдиного вікна на митниці полягає у спрощення процесу проходження митного контролю за рахунок запровадження електронних документів та декларацій. Відтак, система дозволяє спростити бюрократичні процедури та скоротити паперовий документооборот, що зменшить час перебування товароперевізників на митниці.

Пов`язані новини