Міністерство фінансів України повідомило про початок відбору претендентів на посади незалежних членів наглядових рад державних банків.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Зазначається, що членів наглядових рад підбиратимуть для трьох державних банків: Ощадбанку, ПриватБанку та Укрексімбанку.

Наглядові ради державних банків створили у ході реформи корпоративного управління державною власністю. Так, діяльність наглядових рад має зробити неможливим політичне втручання у їхню діяльність, адже рішення про призначення та звільнення керівників ухвалюватимуть саме такі ради.

Наглядові ради державних банків складаються з 9 членів: три — представники президента, Кабміну та Ради, а шість — незалежні члени.

Раніше повідомлялось, що у Нацбанку не бачать панічних настроїв серед населення у зв'язку з президентськими виборами.

Також у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Зазначимо, що значна частина непрацюючих кредитів державних банків зосереджена у портфелі ПриватБанку, з якого, через видачу кредитів підставним компаніям, напередодні націоналізації вивели мільярди гривень.

Поділитись: