Кабінет міністрів України має намір створити Фонд розвитку сільських територій. Його наповнюватимуть доходами від продажу сільськогосподарської землі, яка перебуває у державній та комунальній власності.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, передає прес-служба Кабміну.

«Завдання Фонду — фінансування розвитку інфраструктури у сільських територіях, енергозбереження, освіти та медицини у сільській місцевості; реалізація державних програм розвитку малих і середніх сільськогосподарських товаровиробників», — повідомив Милованов.

Також в Україні планують спростити купівлю землі людьми, які отримали її у постійне користування. Таку землю можна буде отримати у свою власність протягом 7 років, сплачуючи внески, розмір яких не перевищуватиме розміру орендної плати.

Водночас в уряді повідомили про мінімальну вартість одного гектару сільськогосподарської землі після відкриття ринку. Вона складе 25-30 тисяч гривень за гектар. Крім цього, придбати землю дозволять лише безготівково, а продаж землі у 50-кілометровій зоні державного кордону заборонять.

28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

Зазначимо, що до закону про ринок землі депутати внесли понад 4 тисячі правок. Рада не могла голосувати за цей законопроєкт доти, доки всі ці правки не були розглянуті.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

Нагадаємо, що відповідно до опитування КМІС, 59% українців не підтримують скасування мораторію на продаж землі. За запровадження ринку землі виступає 22% українців.
Крім цього, 64% опитаних негативно оцінили ухвалення Радою законопроєкту про ринок сільськогосподарської землі у першому читанні.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile