Кабінет міністрів України затвердив та передав до Верховної Ради законопроєкт про створення в Україні Національної комісії у сфері транспорту.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 27 грудня, повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Голова уряду сподівається, що у разі позитивного голосування за законопроєкт депутатів та створення Національної комісії у сфері транспорту, ціни на транспортні перевезення будуть «ринковими та адекватними».

«Регулятор формуватиме тарифи на послуги суб’єктів природних монополій, видаватиме ліцензії у сфері залізничного транспорту та перевірятиме виконання їх умов», — поясним Гончарук.

Новий держорган буде формувати цінову та тарифну політику на пасажирські та інші перевезення за допомогою ринкових стимулів, контролюватиме ціноутворення на ринку перевезень, не допускаючи «перехресного субсидування» — ситуації, коли прибутковістю одного напрямку перевезення покриваються збитки за іншим. Також в уряді сподіваються, що створення нового регулятора має сприяти розвитку конкуренції на ринку перевезень в Україні.

Раніше в уряді запустили пілотний проєкт із запуску приватної залізничної тяги: приватним компаніям дозволять перевозити вантажі власними локомотивами та на власних вагонах українською залізницею. Досі таке право мала лише Укрзалізниця.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile