В Україні викрили ще одне угруповання, яке підробляло COVID-сертифікати. Його очолював харківський депутат

Служба безпеки України заявила, що викрила міжрегіональне угруповання, яке масово підробляло сертифікати про вакцинацію від COVID—19 та негативні тести. Зловмисники заробили понад 600 тисяч гривень, а очолював їх депутат однієї з районних рад Харківської області.

Про це повідомив пресцентр СБУ.

Правоохоронці встановили, що організатором угруповання був директор «Центру первинної медико-санітарної допомоги» одного з районів Харківської області, і, за сумісництвом, депутат місцевої райради.

Також до справи, ймовірно, причетні двоє мешканок Луганщини, які очолювали приватну компанію з працевлаштування за кордоном та пропонували своїм клієнтам за 2 200 гривень купити підроблені COVID-сертифікати. А депутат, як ідеться в повідомленні, забезпечував внесення фальшивих даних про вакцинацію до системи eHealth.

За даними слідства, клієнтів зловмисники шукали в Харківській, Луганській, Полтавській та Київській областях. Схема діяла упродовж пів року — щомісяця угруповання заробляло понад 100 тисяч гривень, і їхній загальний прибуток становив більш як 600 тисяч.

Слідчі розпочали кримінальне провадження за ст. 325 та ст. 366 Кримінального кодексу України. Вони готуються до оголошення підозри, обрання запобіжного заходу та відсторонення причетного медика від виконання службових обов’язків.

Боротьба з підробними довідками

В Україні останнім часом регулярно виявляють шахрайські схеми з довідками про вакцинацію проти коронавірусу, ПЛР-тестування чи сертифікатами. Правоохоронці викривали на махінаціях представників турагентств, медиків, поліграфістів і просто охочих заробити.

Саме через це у Раду потрапив законопроєкт про введення кримінальної відповідальності за створення, розповсюдження та використання підробних COVID-сертифікатів. Попередньо парламентарі його схвалили.

МОЗ закликає відстороняти керівників лікарень, де підробляли документи про вакцинацію. Паралельно з цим МОЗ разом із Нацполіцією та СБУ виявляють і розслідують випадки підроблення документів про вакцинацію.