Шевченківський районний суд Києва 20 березня ухвалив перше в Україні рішення за порушення правил щодо карантину людей. Він оштрафував жінку на 17 тисяч гривень.

Про це повідомила пресслужба суду.

Суд встановив, що жителька Києва продавала харчові продукти з рук у невстановленому місці. Цим допустила порушення санітарно-протиепідемічних правил у період дії карантину.

«Особу визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого статтею 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративний штраф у розмірі 17 тисяч гривень», — зазначили в суді.

Згодом там також уточнили, що такий штраф є мінімальним, а притягнута до відповідальності жінка «не відноситься до соціально незахищеної верстви населення, не є особою похилого віку та здійснювала торгівлю фруктами та овочами в значній кількості».

Напередодні в Івано-Франківську поліцейські склали адмінпротокол на виконувача обов’язків директора візового центру, адже до установи під час карантину вишикувалася довга черга.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Раніше заступник голови патрульної поліції України Олексій Білошицький анонсував, що з 20 березня в Україні почнуть діяти більш жорсткі заходи через порушення умов карантину, а поліція почне активніше притягувати до відповідальності.

17 березня в Україні посилили відповідальність за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції.

За останніми даними, у світі офіційно зареєстровано 224 517 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 10 030 смертей та 86 025 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Наразі в Україні офіційно підтверджено 26 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (15), Житомирській (2), Київській (2), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (1) областях і в Києві (3). Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій.

Поділитись: