В Україні вже майже 5 тисяч людей вакцинували від коронавірусу. За темпами лідирує Донеччина

Станом на ранок 2 березня в Україні вже 4 905 людей отримали першу дозу вакцини від коронавірусу. Вчора, 1 березня, медики зробили щеплення 1 764 громадянам.

Про це повідомляє Telegram-канал «Коронавірус_інфо», верифікований Міністерством охорони здоров’я.

За добу найбільшу кількість щеплень зробили у Донецькій області (180), за весь період вакцинальної кампанії — також на Донеччині (400 щеплень).

Також вчора зробили порівняно більше щеплень у Житомирській області (109), а також у Полтавській, Волинській та Чернігівській (по 100) областях.

Натомість найменше вакцин отримали громадяни на Рівненщині (20), на Закарпатті (30), в Івано-Франківщині (36) та на Вінниччині, Хмельниччині й Черкащині (по 40 щеплень).

Старт вакцинації в Україні

У четвер, 25 лютого, вакцинація стартувала в усіх областях України (окрім анексованого півострова Крим). Того ж дня МОЗ зафіксувало сім скарг на «несприятливі події після імунізації»: одну з Чернігівської та шість — із Черкаської області. А втім, головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що випадки не є серйозними.

За його словами, виробник вакцини попереджає про можливі побічні ефекти, а міністерство буде відстежувати їх вияв. Зокрема, на сайті МОЗ про вакцинацію зазначено, що може бути біль на місці щеплення, набряк, а також можуть виникнути озноб, гарячка, головний біль та втомлюваність.

Чим вакцинують українців?

23 лютого в Україну прибули перші 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу CoviShield від виробника Serum Institute India. Її вже зареєстрували.

Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Вакцину схвалили для екстреного використання. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII.

Наразі триває третя фаза клінічних випробувань препарату CoviShield в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.

Попередні результати третьої фази досліджень у Великій Британії, Бразилії та Південній Африці опублікували у грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними 11 636 добровольців.