В Україні вже знешкодили 75 тисяч боєприпасів і близько 2 тисяч авіабомб — МВС

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україні виявили та знешкодили 75 тисяч боєприпасів і близько 2 тисяч авіабомб. Піротехніки обстежили й очистили понад 13 тисяч гектарів території — це майже 20 тисяч футбольних полів.

Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.

Він додав, що під час розмінування території Київської області знешкодили майже 5 тисяч предметів, які несуть смерть.

«Ворог буквально засіває мінами окуповані колись ним міста. Відбувається це через відносно малу вартість, простоту й ефективність застосування та через те, що вони можуть завдавати значних втрат живій силі. Некеровані мінні загородження та гранати на розтяжках залишають після себе навіть у квартирах та будинках», — зазначив Єнін, додавши, що передусім ці предмети є смертельною загрозою цивільному населенню.

Міністерство внутрішніх справ працює над тим, щоби збільшити чисельність саперів та рятувальників для пришвидшення роботи.

Розмінування України

Кабінет міністрів почав роботу над створенням Міжнародного центру розмінування та анонсував розробку багаторічної Державної протимінної стратегії. На повне розмінування можуть піти місяці або роки. Наприклад, голова Київської ОВА Олександр Павлюк заявив, що на повне розмінування Київщини піде рік. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, щодня нейтралізуються по 4-5 тисяч небезпечних предметів.

Що можна зробити вже зараз?

На офіційному сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій запрацювала інтерактивна мапа з місцями виявлення вибухонебезпечних предметів і небезпечних ділянок. Рятувальники рекомендують використовувати інформацію з цієї карти за відвідування місць, на яких велися бойові дії.

Окрім того, Шмигаль закликав батьків із деокупованих міст та сіл розповідати дітям про небезпеку, не відпускати їх на прогулянки за межі населених пунктів та за межі території, де вже проведена протимінна робота.

Переглянути щоденну динаміку робіт ДСНС щодо розмінування можна тут. Окрім того, у відкритому доступі є дитячий комікс про мінну безпеку «Мінна безпека не без Пека», який у доступній формі пояснює базові правила поведінки у разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів.

Що робити, якщо виявили вибухонебезпечний предмет

У жодному разі не беріть його в руки. Не переносьте, не зсовуйте з місця, не перекочуйте. Не витягайте з землі, не намагайтеся розібрати. Не розводьте багаття поруч.

Варто зберігати спокій і не панікувати. Зупиніться, позначте місце знахідки підручними предметами. Відійдіть тим самим шляхом, яким рухалися, на безпечну відстань.

Негайно викличте рятувальників (101), поліцію (102) або повідомте про знахідку військових.