З початком пожежонебезпечного періоду в Україні різко збільшилася кількість пожеж у природних екосистемах. Лише з понеділка, 4 травня, у житловому секторі країни виникли 256 пожеж, внаслідок яких загинули 12 людей, а ще 16 — постраждали.

Про це інформує Державна служба України з надзвичайних ситуацій

«Сотні гектарів задимлених лісів та відкритої території більш ніж на місяць стали ТОП темою, проте уваги громадськості потребує й інша проблема: помешкання громадян також продовжують горіти. Більш того, вогонь руйнує не лише будинки та квартири, а й забирає життя», — пише ДСНС.

Серед основних причин, які призводять до загибелі людей, рятувальники називають свідоме нехтування правилами пожежної безпеки, необережне поводження із вогнем, паління у ліжку, а також залишені без нагляду сірники та запальнички у місцях, що легко доступні для дітей.

Зазначають, що 7 травня дивом вдалося уникнути загибелі двох громадян на Донеччині під час пожеж у їхніх домівках.

Так, під час проведення розвідки в одній з квартир у Краматорську рятувальники винесли з квартири на свіже повітря чоловіка, якого надалі госпіталізували до опікового відділення лікарні. Ще одну жінку у Краматорську врятували автодрабиною з балкона 4-го поверху, де о 07:41 також спалахнула пожежа.

Вже 9 травня вогонь забрав життя чоловіка 1966 року народження під час пожежі літньої кухні в смт Старий Крим у Маріуполі. Загалом з початку року вогонь забрав життя вже 742 українських громадян.

Рятувальники закликають громадян неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки.

«Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Обговоріть в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби «101», евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення», — додають у ДСНС.

Поділитись: