Українці тепер можуть перевіряти розклад руху, легальність перевізника та проміжні станції міжобласних та міжнародних автобусних маршрутів країни на одному сервісі. Онлайн-мережу розробили на основі відкритих даних Міністерства інфраструктури.

Про це на брифінгу розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає кореспондентка Громадського.

«На сьогодні в Україні працює близько 20 тисяч компаній, які перевозять понад 100 мільйонів пасажирів. Наша мета, щоб ці подорожі були комфортними. Для цього ми переходимо в інтерактивний інструмент, і будь-хто за допомогою кліку мишки зможе дізнатися, які компанії працюють в цьому місті, населеному пункті чи селі, які маршрути й за якою ціною відправляються», — зазначив міністр.

Він додав, що 30-40% українського ринку перевезень перебувають у тіні, а тому електронні інструменти, зокрема, онлайн-реєстр усіх ліцензій, електронний кабінет перевізника та нова інтерактивна мапа, мають змусити компанії працювати законно. 

Новий інструмент вже працює. Користувачі, зокрема, можуть залишати свої коментарі із підтвердженнями про сервіс компаній.

Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

Недобросовісних перевізників буде контролювати Укртрансбезпека разом із Національною поліцією. 

Інтерактивну мапу розробляло Агентство журналістики даних TEXTY.ORG.UA у межах проекту USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». 

Нагадаємо, Україна отримала доступ до 23,5 млрд євро на розвиток інфраструктури.

Поділитись: