В Україні завершилася посівна кампанія. Які результати?
Українські аграрії завершили посівну кампанію. Їм вдалося засіяти 95% прогнозованої площі.
Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Так, прогнозовані посіви основних ярих культур на контрольованій Україною території становили 14,1 мільйона гектарів. Це на 2,7 мільйона менше від показника 2021 року. Зрештою цього року вдалося засіяти 13,4 мільйона гектарів (95%).
Площа посівів ярої пшениці та сої залишилася на рівні попереднього року. А ось площа посівів соняшника несуттєво скоротилися. Також відбулося скорочення посівів кукурудзи: цього року 4,6 мільйона гектарів проти 5,5 мільйона — минулого року.
Нагадаємо, у травні міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський казав, що посівна кампанія в Україні відбувається досить активно, але на 20-30% повільніше, ніж зазвичай. Складнощі пов’язані з логістикою та браком палива.
Атака росії на продовольство
З початку повномасштабного вторгнення росіян уже неодноразово звинувачували у блокуванні постачання українського продовольства за кордон. Наприклад, у США 30 березня заявили, що росіяни блокують у Чорному морі 94 судна з продовольством.
Також окупанти вивозять продовольство з України або знищують його. Наприклад, окупаційні війська літаками розбомбили сучасний елеватор у Рубіжному Луганської області, який міг зберігати до 30 тисяч тонн зерна одночасно.
А в російському Красноярському краї депутати навіть вирішили поповнити власний фонд сільськогосподарської продукції незаконними постачаннями з тимчасово окупованої частини Херсонщини, задля чого зерно хочуть примусово вилучати у фермерів.
Який вихід із ситуації з блокуванням?
У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що для безпечного розблокування українських портів необхідна міжнародна місія військово-морського флоту. Також стоїть питання, чи зможе вона відкривати вогонь, якщо рф вдасться до провокацій.
Ця позиція була озвучена українськими дипломатами на тлі зустрічі міністрів закордонних справ Туреччини та росії — Мевлюта Чавушоглу і сергія лаврова, що відбулася 8 червня. Дипломати обговорили зокрема можливість створення морського коридору для вивезення українського зерна.
Чавушоглу заявив, що країни розглядають різні шляхи, якими українське зерно можна постачати світу. Зокрема обговорюється механізм так званого зернового коридору за участі ООН, України, росії та Туреччини.
- Поділитися: