Наприкінці 2018 року обсяг непрацюючих кредитів в Україні зменшився на 1,7% та склав 52,8% від загальної кількості виданих банками кредитів.

Як і раніше, більшість кредитів зосереджені у державних банках, зокрема ПриватБанку. На них припадає 83% всіх непрацюючих кредитів.

«Жвавий розвиток споживчого кредитування призвів до скорочення портфеля непрацюючих кредитів (NPL): за IV квартал їхня частка скоротилася на 1,7 відсоткових пунктів до 52.8%», — повідомляють в Нацбанку.

Там зазначають, що найменша кількість проблемних кредитів зосереджена у банках з іноземним капіталом, крім російських банків. В останніх непрацюючих кредитів стільки ж, скільки і в державних банках.

У Нацбанку також підкреслили, що наприкінці 2018 року банки почали активніше видавати кредити населенню. Загалом, за останні 3 місяці 2018 року кількість виданих кредитів збільшилася на 6,7%.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначимо, що значна частина непрацюючих кредитів державних банків зосереджена у портфелі ПриватБанку, з якого, через видачу кредитів підставним компаніям, напередодні націоналізації вивели мільярди гривень.

Поділитись: