В українській армії тестують жіночу форму та білизну. Попереду — розробка бронежилетів та черевиків

До декількох бригад Збройних сил України на тестування надійшли перші партії жіночої форми та білизни. У січні планується розпочати впровадження черевиків та бронежилетів для жінок.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

За його словами, військовослужбовиці випробують два варіанти костюма та спідньої білизни, що виготовлені міністерством спільно з волонтерами.

Також під час експериментального носіння військовослужбовиці дослідять моделі кітелю та штанів різної розмірної сітки з наявного польового костюму.

«Після тестування форми захисницями, після отримання від них зауважень, побажань, екземпляри будуть доопрацьовані виробником, після чого за моїм підписом будуть внесені зміни до наказу Міноборони», — пояснив Резніков.

Крім того, у Мінобороні вивчають можливість використання тканини з еластаном.

«Ця тканина дозволяє за рахунок своїх властивостей та з урахуванням антропометрії жіночої фігури припасувати їх відповідно до потреб військовослужбовиць», — пояснив міністр оборони.

У січні Міноборони планує розпочати впровадження для військовослужбовиць окремого типу черевиків з високими берцями та бронежилетів з урахуванням антропологічних властивостей.

«До речі, експериментальний зразок такого бронежилету вже розроблений нашими вітчизняними виробниками: з засобами для перерозподілу навантаження тощо», — зазначив Резніков.

Форма для вагітних

Резніков додав, що після пошиття польової форми у Міноборони розпочнуть розробку комбінезона для вагітних. За словами міністра, така спеціальна форма вже передбачена, наприклад, для військовослужбовиць у Німеччині. Минулого року комбінезони для вагітних почали тестувати в армії США.

«Знаю, що в Україні волонтери і тут не були осторонь — читав про відшиту форму для вагітних одній з військовослужбовиць», — зауважив Резніков.

Жінки на захисті України

За інформацією міністра оборони, у 2021 році кількість жінок в лавах ЗСУ становила близько 30 тисяч. З початком широкомасштабного вторгнення росії військовослужбовиць стає все більше.

Наразі у ЗСУ служить 41 тисяча жінок, ще близько 19 тисяч — є цивільними працівницями, які працюють задля потреб армії. Безпосередньо у бойових діях бере участь близько 5 тисяч жінок.

Резніков підкреслив, що 9% військовослужбовців — жінки. Це високий показник навіть серед країн-членів НАТО. Наприклад, в британській армії кількість військовослужбовиць складає 11%, а в польській — 7%.