Речник української делегації Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович
Фото:

Новіков Андрій/hromadske

В українській делегації Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі пояснили, чому у «Плані миру», який пропонує голова ТКГ Леонід Кравчук, вибори пропонують провести уже 31 березня 2021 року.

Про це в етері програми «Мокрик По Живому» розповів речник делегації Тристоронньої контактної групи Олексій Арестович.

Він наголосив, що «План миру» структурно є тим самим планом «а», тобто реалізацією мінських та паризьких домовленостей. Арестович назвав проведення виборів у березні «примушенням Кремля до конкретизації».

«31 березня ми поставили, щоб вони (Росія — ред.) швидко відповідали на питання. Тому що якщо поставити 1 жовтня, або 1 грудня 2021 року, то вони скажуть: «Ну у нас ще є 6 місяців до відповіді». А питання в тому, що 9 грудня спливає рік з моменту торішніх домовленостей на вищому рівні в Парижі в Нормандському форматі. І хтось має опинитися винним», — розповів речник.

На запитання ведучого, що буде, якщо росіяни погодяться провести вибори на окупованому Донбасі 31 березня, Арестович відповів: «Дуже добре. Головною умовою є повна демілітаризація, виведення російських військ, найманців і персоналу».

На уточнення журналіста, чи готові люди на окупованих нині територіях Донбасу до виборчого процесу, речник делегації ТКГ сказав, що потрібно враховувати переселенців, які повернуться з підконтрольних територій туди. За його словами, це від мільйона до 1,5 мільйона людей.

«Вони ж повернуться, принаймні, частина. Демографічний склад зміниться. По-друге, військові злочинці, найманці та ті, хто брав участь у цих справах, вони втечуть. Залишаться, звісно, певні диверсанти, але це проблема наших спецслужб і вони впораються», — впевнений Арестович.

Він також припустив, що якщо вибори таки відбудуться, скоріш за все, на звільнених територіях оберуть представників проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя».

«Але і це велике питання, якщо там провести відповідну виборчу кампанію з українськими партіями, після повної демілітаризації, з українськими ЗМІ, під наглядом ОБСЄ й інших міжнародних організацій. Це не будуть найкращі вибори в історії України, але це буде примирення і початок реінтеграції цих територій», — підсумував він. 

Що за «План миру»?

Про нього стало відомо на початку листопада. Голова делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук каже, що він передбачає повне припинення конфлікту й демілітаризацію окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року. За його словами, це має створити умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року. Детальніше про те, що пропонує українська делегація у Мінську, читайте тут.

Поділитись: