Фото:

Олексій Арестович / Facebook

В української делегації Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі з’явилася посада речника. Її посів український блогер, військовий оглядач і актор Олексій Арестович.

Про це сам Арестович написав у Facebook. За його словами, таке рішення ухвалив глава української делегації у ТГК Леонід Кравчук.

«Мене призначено радником делегації з інформаційної політики з повноваженнями "єдиного голосу" щодо інформування ЗМІ, міжнародних партнерів та народу України», — зазначив Арестович.

Раніше ЗМІ повідомляли, що посаду речника української делегації в ТКГ мав посісти ексдипломат і радник колишнього голови СБУ Валентина Наливайченка Маркіян Лубківський. Сьогодні ж він сказав, що відхилив цю пропозицію.

«Після одужання я завершу консультації з віце-прем‘єр-міністром Олексієм Резніковим щодо формату мого потенційного залучення до справи реінтеграції тимчасово окупованих територій, яка є невід‘ємною складовою повного відновлення територіальної цілісності і суверенітету України», — написав Лубківський у Facebook.

Хто такий Олексій Арестович?

Арестовичу 45 років, він народився в Грузії. Освіту здобув в Одеському інституті сухопутних військ (нині Військова академія Одеси). Із 1999 по 2005 рік працював у Головному управлінні розвідки, яке тоді очолював нинішній голова партії «Сила і Честь» Ігор Смешко. Після цього вивчав психологію й теологію, працював актором театру й кіно. Має звання майора запасу.

Після 2014 року Арестович часто коментує в українських ЗМІ військові теми, зокрема війну на Донбасі, а також дописує про них у себе на Facebook (де має понад 192 тисячі підписників) та в медіа. Паралельно він проводить семінари із психології (останній анонсований ним має відбутися 7 листопада).

Навіщо делегації ТКГ речник?

Заговорили про це після скандалу з першим заступником глави делегації Вітольдом Фокіним. Раніше обурення викликали слова його онуки, співачки Маші Фокіної про те, що це вона познайомила дідуся з очільником Офісу президента Андрієм Єрмаком і переконала включити Фокіна до складу ТКГ.

29 вересня на засіданні комітету з питань організації державної влади Фокін сказав, що не бачив «жодного підтвердження того, що там (на Донбасі) війна між Україною та Росією». А прийшов політик на засідання, щоб відповісти на питання щодо своїх попередніх висловлювань про війну на Донбасі.

Після таких заяв і обурення українських політиків та чиновників Фокіна виключили зі складу делегації. Заміну йому поки не шукали, хоча в глави української делегації Кравчука вже виникла ідея створити «раду людей» Донбасу, куди мають увійти люди, яких там «знають і поважають».

Поділитись: