Ввечері 7 серпня на українсько-білоруському кордоні виявили рекордну партію контрабандних тютюнових виробів на суму приблизно 7 мільйонів гривень.

Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

Так, напередодні в пункт пропуску «Нові Яриловичі» на в’їзд в Україну смугою руху «червоний коридор» прибув вантажний автомобіль марки «Даф».

За кермом транспортного засобу білоруської реєстрації був 29-річний громадянин Білорусі. Заявлений в супровідних документах вантаж — мінеральні добрива.

Правоохоронці вирішили направити автівку на додаткову перевірку, враховуючи досвід попередніх затримань, — у вантажі виявили багато коробів з цигарками марки «МИНСК» без акцизу.

Огляд показав, що нелегально намагалися провезти 530 тисяч пачок сигарет з білоруськими акцизними марками на суму близько 7 мільйонів гривень. Усе вилучили прикордонники.

Яка відповідальність за контрабанду цигарок?

За переміщення цигарок у тайнику передбачений штраф в розмірі 100 відсотків вартості цигарок, їх конфіскація, а також конфіскація транспортного засобу зі сховищем, що використовувався для переміщення контрабанди через митний кордон України. 

Згідно зі ст. 201 Кримінального кодексу України, контрабанда карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років. Якщо це вчинили за попередньою змовою або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або службовою особою з використанням службового становища, — тоді покарання більше: позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Поділитись: