Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що наступного тижня в Україну має приїхати спеціальний представник уряду Ірану, аби дати офіціній вибачення та роз'яснення через катастрофу українського літака.

Про це він сказав 17 січня під час виступу з трибуни Верховної Ради.

«Найближчим часом, думаю, на початку наступного тижня в Україну приїде спеціальний представник уряду Ірану з офіційними вибаченнями і своїми роз'ясненнями. У нас буде можливість з ним зустрітися», — сказав Пристайко.

Він додав, що вже були створені механізми роботи спільної групи з кримінального розслідування. Також така група є в ООН. Вона розглядає можливість посилення міжнародного тиску на Іран, попри те, що іранська сторона наразі погоджується співпрацювати.

Пристайко зазначив, що наразі ця співпраця тримається «фактично на слові» і «політичній заяві лідера Ірану»

Також міністр повідомив, що наразі триває підготовка ще однієї телефонної розмови президентів Ірану та України.

16 січня у Лондоні відбулась зустріч міністрів закордонних справ України, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії, громадяни яких загинули у катастрофі літака МАУ в Ірані. За результатами зустрічі вони виступили зі спільною заявою.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
Поділитись: