Світ

В Україну заборонили ввозити 19 книг з Росії

Держкомтелерадіо
Світ/В Україну заборонили ввозити 19 книг з Росії
Зберегти
Вигляд
Державний комітет України з питань телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо) відмовив у видачі дозволів на ввезення в Україну з Росії ще 19 книг, які містять ознаки пропаганди держави-агресора.

Відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції.

Ознаки пропаганди держави-агресора знайдено у кількох книгах московського видавництва «Альпина Паблишер». Зокрема, книга бізнес-консультанта Сергія Бехтерева «Как работать в рабочее время: правила победы над офисным хаосом», яка побудована на прикладах роботи владних структур РФ. 

Не надано дозволу на ввезення книги Ігоря Намаконова «Кроссфит мозга: Как подготовить себя к решению нестандартных задач», у якій наведено слова «Россия удивительная и удивляющая страна, а мы, ее граждане, удивительные люди».

Не надано дозволу на ввезення книги журналістки московських видань Ніно Біліходзе «Грузинская кухня: любовь на вкус»: у книзі використано коментарі росіян, які в Україні під санкціями.

Також не розповсюджуватиметься в Україні книга Наталії Малиновської «Записки практикующей ведьмы», передмова до якої рекламує російські пропагандистські телеканали.

Не будуть ввезені в Україну низка дитячих книжок та книги авторів радянської доби, в оформленні яких використовується комуністична символіка.

Також у книгарнях не з’явиться книга російського автора Мартина Догерті «Мир викингов. Повседневная жизнь Детей Одина», у якій фальсифікуються історичні факти, а культурні пам’ятки доби Київської Русі називаються російськими. 

У минулому році в Україну заборонили ввозити підручник, у якому стверджувалося, що Київ був столицею Росії.

Нагадаємо, у січні 2017 року набув чинності закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Відповідно до закону, в Україну не можна ввозити видавничу продукцію, яка за змістом спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади тощо.

Більше про:
# росія
# книжки
Пов`язані новини