За підрахунками Укрзалізниці, на оновлення парку локомотивів компанії потрібно 51,2 мільярда гривень інвестицій протягом наступних 6 років.

Про це повідомив член правління УЗ Франтішек Буреш, передає прес-служба компанії.

«Зараз нам доводиться балансувати між оновленням рухомого складу, модернізацією, переоснащенням, капітальними та поточними ремонтами локомотивів», — повідомив Буреш.

Він зазначив, що до 2025 року Укрзалізниця планує модернізувати 1023 локомотивів, а також провести капітальний ремонт 1049 одиниць рухомого залізничного складу.

Водночас, за підрахунками Буреша, наразі локомотиви перебувають у вкрай незадовільному стані: знос електровозів становить 94,4%, тепловозів — 98,3%. Із загального інвентарного парку локомотивів лише 190 одиниць або 5,3% молодші за 25 років.

Гроші на оновлення локомотивів Укрзалізниця планує отримати від скасування податку на землю для залізничної інфраструктури, а також податку на додану вартість для внутрішніх перевезень українців.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що планують купити 40 локомотивів General Electric у 2020 році. Також у 2020 році Укрзалізниця планує витратити 1,8 мільярда гривень на оновлення локомотивів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile