В «Укрзалізниці» пояснили, як охочим українцям оперативно перетнути кордон з країнами ЄС
В «Укрзалізниці» просять людей, які мають намір покинути Україну, направлятися на коридори зі Словаччиною та Угорщиною у Закарпатській області. Піші переходи контрольно—пропускних пунктів із двома країнами Європейського Союзу не завантажені.
Про це повідомила пресслужба компанії.
До всіх КПП від вокзалів організовані безкоштовні трансфери:
- Ужгород — пішохідні переходи Малий Березний та Малі Сельменці, які не критично завантажені, також УПП Ужгород.
- Мукачево — пішохідні переходи Дзвінкове, Косино, Лужанка, Вилок.
Зі залізничної станції Чоп кожні три ходять години регулярні поїзди Чоп — Захонь, що в Угорщині.
На залізничних вокзалах організоване харчування та медична допомога. Посадка здійснюється за наявності квитка.
Всі країни ЄС, що межують з Україною, пропускають за наявності паспорта громадянина України.
Завантаженість пунктів пропуску кожні три години висвітлюється на сторінці Західного регіонального управління «Західний кордон», щоб громадяни мали можливість самі обирати найменш заповнені пункти пропуску.
Всі пункти пропуску на західному кордоні України працюють у цілодобовому режимі, додали в «Укрзалізниці».
Також «Укрзалізниця» причепить ще два додаткових вагонів для перевезення насамперед дітей з інвалідністю до поїзда №67 Київ — Варшава. Потяг рушить із Київського вокзалу сьогодні о 19:13.
Що відбувається в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
На ранок 1 березня Генштаб ЗСУ повідомляв про втрати агресора. Особовий склад зазнав втрат 5 710 людей, полонених — 200. Знищено та пошкоджено 29 літаків, 29 гелікоптерів, 198 танків, 846 ББМ, 77 артилерійських систем, 7 засобів ППО, 24 РСЗВ, 60 цистерн з ПММ, 3 БПЛА оперативно-тактичного рівня, 2 катери, 305 одиниць автомобільної техніки.
У МОЗ нам повідомляли, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на ранок 28 лютого поранені 2 040 цивільних, із них 45 дітей. Від 24 лютого загинули 352 людини, зокрема 16 дітей.
- Поділитися: