В Укрзалізниці закликають уряд попри погіршення епідситуації з коронавірусом не зупиняти залізничне сполучення. Там кажуть, що на це є вагомі причини.

Таку позицію оприлюднила пресслужба перевізника.

Там назвали чотири основні причини, чому зупиняти залізничний транспорт не варто.

  1. Обмеження приміського й далекого пасажирського сполучення негативно впливає на епідемічну ситуацію в Україні. За відсутності поїздів сотні тисяч людей будуть вимушені щоденно обирати для своїх подорожей автотранспорт, зокрема маршрутки. У більшості випадків маршрутні перевізники, на відміну від залізничних, не дотримуються належних протиепідемічних заходів. «Натомість Укрзалізниця суворо дотримується всіх протиепідемічних заходів», — переконують в компанії.
  2. Обмеження пасажирських перевезень може значно погіршити фінансовий стан Укрзалізниці та призвести до неможливості виконання соціальних зобов’язань перед залізничниками: компанія буде вимушена відправити в простій понад 25 тис. залізничників, які задіяні в організації пасажирських перевезень.
  3. Зупинка пасажирського залізничного сполучення призведе до вкрай негативних наслідків для національної економіки, адже значно погіршиться мобільність населення.
  4. Досвід інших європейських країн, які посилюють карантинні обмеження. Як правило, обмеження жодним чином не стосуються роботи транспорту.

В Укрзалізниці переконують, що будуть дотримуватися всіх рекомендацій та рішень уряду, але водночас там сподіваються, що ці рішення будуть «державницькими та виваженими».

Що з рухом потягів зараз?

Через рішення Державної комісії з надзвичайних ситуацій Укрзалізниця з 19 жовтня призупинила продаж квитків із 9 залізничних станцій, зокрема Івано-Франківська, Тернополя та Хмельницького.

Посилення карантину

Подібні обмеження пов'язані з новим поділом України на карантинні зони, який набуде чинності з 19 жовтня. Через погіршення ситуації з епідемією коронавірусу в Україні все більше населених пунктів потрапляють до найжорсткішої, «червоної» зони. Поділ можна подивитися тут.

Також на засіданні 13 жовтня уряд ухвалив рішення продовжити карантин до кінця 2020 року, а карантинні обмеження ㅡ посилити.

Поділитись: