Місцеві жителі перекрили автівкою з дровами проїзд до вигрібної ями синагоги, Умань, 14 вересня 2020
Фото:

Олександр Хоменко/ hromadske

В Умані знову конфлікт між місцевими жителями та хасидами через будівництво синагоги. На цей раз місцеві заблокували під'їзд до вигрібної ями будівлі.

Про це повідомляє наша кореспондентка з місця події.

Конфлікт триває через збудовану у 2017 році синагогу. Місцеві заявляють, що її побудували з порушенням будівельних норм, через неї у помешканнях поряд потріскалися стіни. Також, за їхніми словами, під час будівництва захопили частину їхньої території.

Крім того, вони скаржаться на неогороджений трансформатор на 10 тисяч вольтів, на який хасиди нібито ллють воду, а це загрожуватиме дітям.

Хасиди та асенізаторська машина біля синагоги в Умані, 14 вересня 2020
Фото:

Олександр Хоменко/ hromadske

Наразі місцеві заблокували вантажним авто з дровами проїзд до вигрібної ями та не пропускали асенізаторську машину, яку замовили хасиди.

У синагозі проживають приблизно 100 паломників, передає кореспондентка. Хасиди в коментарі hrоmadske запевняють, що синагога збудована законно, у них є всі документи. А щодо місцевих кажуть, що вони штучно нагнітають конфлікт.

А от мешканці заявляють, що їхня ціль — щоб паломники тут не жили, бо синагога незаконна і небезпечна, та компенсували їм збитки через тріщини в будинках. Вони заперечують, що конфлікт на релігійній основі.

А що було раніше?

У ніч на 28 серпня місцеві в Умані не давала хасидам потрапити до будинку, пояснюючи це загрозою поширення COVID-19, а також через начебто незаконне будівництво.

Поліція відкрила кримінальну справу за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу — порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, або релігійних переконань. Місцеві нам у коментарі повідомили, що деяких вже викликали на допит як свідків.

Представник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана повідомляв, що хасиди давали місцевим гроші на ремонт через тріщини, але вони просили ще. Від хасидів начебто вимагають один мільйон доларів.

Поділитись: