Місцеві жителі Умані у ніч на 28 серпня викликали поліцію та начебто не пропускали хасидів на паломництво до поховання цадика Нахмана.

Про це повідомив депутат Уманської райради Сергій Алєксєєв, який транслював події в Умані.

Місцеві вимагали, щоб поліція вигнала паломників, але ті відмовилися. Поліцейські заявили, що вони не можуть заборонити хасидам бути тут.

Оновлено: у поліції Черкаської області повідомили, що група людей не давала іноземцям потрапити до будинку, пояснюючи це загрозою поширення COVID-19, а також через начебто незаконне будівництво.

Правоохоронці встановили усіх людей на місті конфлікту. Поліція відкрила кримінальну справу за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу — порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, або релігійних переконань.

Місцевий мешканець, представник єврейської громади в Умані Хаім Хазін нам у коментарі розповів, що приїхав мікроавтобус з хасидами до будинку, який вони звели. Якийсь час їх не пропускали, але врешті-решт хасиди змогли потрапити до будинку.

Як повідомив у коментарі «Суспільному» представник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана, конфлікт пов'язаний із грошима, а не з карантином.

Біля будинку, де мешкають місцеві жителі, хасиди почали будувати синагогу. Через будівництво у будинку з’явилися тріщини.

За словами представника фонду, хасиди дали гроші на ремонт, але жителі будинку попросили ще. Від хасидів начебто вимагають один мільйон доларів. Через конфлікт вночі ніхто не постраждав, каже представник.

Заборона на в'їзд

З 00:00 28 серпня Україна заборонила іноземцям перетинати кордон. Обмеження діятиме до 28 вересня. Офіційно її ввели через загострення ситуації з коронавірусом. Проте, ймовірно, що Україна таким чином виконала прохання керівництва Ізраїлю, яке закликало заборонити цьогоріч паломництво євреїв-хасидів до Умані, щоб місто не стало «гарячою точкою» пандемії.

Президент України Володимир Зеленський також вважає, що буде «колапс», якщо Україна дозволить приїхати до Умані тисячам паломників.

Навіщо вірянам їхати саме в Умань?

Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це на новий рік за юдейським календарем, цьогоріч він припадає на 18-20 вересня.

Поділитись: