Урядовий комітет схвалив ініційований Міністерством економічного розвитку та торгівлі проект постанови про зміни до системи державного замовлення у вищих навчальних закладах України.

Урядовий комітет схвалив ініційований Міністерством економічного розвитку та торгівлі проект постанови про зміни до системи державного замовлення у вищих навчальних закладах України.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Зокрема, проектом пропонується вже наступного навчального року 2018/2019 заборонити перерозподіл бюджетних місць між галузями знань.

«Відтак, навчальні заклади не матимуть права у разі недобору на технічні спеціальності збільшити кількість, наприклад юристів», — йдеться у повідомленні.

Там також зазначають, що раніше через систему перерозподілу бюджетних місць в Україні виник дисбаланс на ринку праці: університети випускають багато спеціалістів популярних напрямків, однак надалі ці спеціалісти відчувають труднощі у пошуку роботи.

Крім цього, на 2018/2019 навчальний рік в уряді пропонують скасувати державне замовлення для бакалаврів та магістрів за освітнім напрямком «Право» для заочної форми навчання.

В Мінекономрозвитку також оприлюднили пропозиції щодо розподілу бюджетних місць на 2019/2020 навчальний рік.

Там пропонують формувати державне замовлення залежно від потреб ринку праці, надаючи підвищені стипендії спеціалістам затребуваних напрямків (інженерних, технічних та аграрних спеціальностей тощо); зробити обов’язковим аналіз ринку праці та безробіття; а також пропонують моніторити працевлаштування випускників університетів з метою визначення ефективності державного замовлення.

«Сьогодні державне замовлення не відображає потребу ринку. Ми випускаємо більше юристів та економістів, ніж потрібно, водночас суттєво недобираємо інженерів, математиків та інших спеціалістів, яких підприємства дуже потребують. Тож складається парадоксальна ситуація — держава спочатку оплачує навчання непотрібної професії, допомогу по безробіттю якщо людина не може знайти роботу за спеціальністю, а потім ще й перепідготовку», — повідомив міністр економічного розвитку Степан Кубів.

Раніше в Міносвіти повідомляли, що розмір плати за гуртожиток не може перевищувати 40% стипендії студента.

Також Міносвіти заявило, що студенти-мешканці гуртожитків мають право на цілодобовий вхід до них.

Нагадаємо, що парламентський комітет підтримав законопроект про виділення стипендій на навчання української молоді у провідних університетах світу.

Поділитись: