Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає, що підстав для введення спостережної місії ОБСЄ на територію Закарпатської області немає.

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає, що підстав для введення спостережної місії ОБСЄ на територію Закарпатської області немає.

Про це Розенко заявив в ефірі «Радіо Новое Время», передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, Україна «не боїться ніяких моніторингів».

«Відверто скажу, ніяких підстав для введення якогось особливого режиму по Україні, зокрема у мовному питанні, я особисто не бачу. Я не бачу ніяких загроз мовам національних меншин ні з боку українського законодавства, ні з боку державних або місцевих органів влади», — зазначив він.

Розенко додав, що всі заяви сусідніх країн, зокрема Угорщини, пов'язані з їх внутрішньополітичної боротьбою, а також гібридною війною Росії.

7 березня Товариство угорців Закарпаття, на офіс якого було скоєно два напади, закликало розгорнути в області постійну місію ОБСЄ. В Угорщині привітали «розширення місії ОБСЄ» на Закарпатті. 

Глава МЗС України Павло Клімкін заявляв, що не бачить підстав для направлення спостерігачів у регіон.

У свою чергу, Закарпатська облдержадміністрація повідомила, що не отримувала пропозицій щодо відкриття місії ОБСЄ та не надавала погодження на це.

Згодом Місія ОБСЄ повідомила, що моніторить ситуацію в Ужгороді «шляхом безперервного патрулювання з Івано-Франківська».

Стосунки України й Угорщини погіршилися на тлі ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту, що набув чинності 28 вересня. Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої  програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile