Закарпатська обласна держадміністрація не отримувала пропозицій щодо відкриття постійної моніторингової місії ОБСЄ та надавала погодження на це.

Закарпатська обласна держадміністрація не отримувала пропозицій щодо відкриття постійної моніторингової місії ОБСЄ та не надавала погодження на це.

Про це заявив речник Закарпатської ОДА Ярослав Галас у коментарі Громадському.

«До адміністрації не надходило пропозицій про відкриття постійної моніторингової місії. І адміністрація не давала погодження. Про те, що начебто ОБСЄ відкрило на Закарпатті постійну місію, ми дізналися сьогодні зі ЗМІ», — заявив Галас.

Він додав, що, можливо, погодження такого не потрібно, однак поставити до відома адміністрацію вони б мали.

Найближчий офіс місії ОБСЄ розташований у Івано-Франківську. За словами Галаса, співробітники місії приїжджали з Івано-Франківська щороку, однак про відкриття постійної місії не йшлося.

Нагадаємо, 11 березня МЗС Угорщини заявило про відкриття офісу місії ОБСЄ на Закарпатті

В Угорщині привітали «розширення місії ОБСЄ» на Закарпатті. 

7 березня Товариство угорців Закарпаття, на офіс якого було скоєно два напади, закликало розгорнути в області постійну місію ОБСЄ.

Раніше Угорщина заявляля про необхідність присутності місії ОБСЄ на Закарпатті

Водночас глава МЗС України Павло Клімкін заявляв, що не бачить підстав для направлення спостерігачів у регіон.

Нагадаємо, 6 березня двох підозрюваних у нападі на Товариство угорців в Ужгороді взяли під варту на 60 діб. Також до справи додали нову кваліфікацію злочину  — теракт.

У ніч на 27 лютого в Ужгороді стався напад на офіс Товариства угорської культури Закарпаття. Внаслідок пожежі ніхто не постраждав. 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявляв, що за підпалом офісу Товариства угорської культури стоять російські спецслужби.

Посла України в Угорщині викликали в угорське МЗС у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін засудив спробу підпалу і назвав це провокацією. 

Поділитись: