ENRU

В уряді затвердили стратегію протидії дискримінації жінок

Кабінет міністрів України затвердив національний план заходів з ліквідації дискримінації щодо жінок на період до 2021 року. Документ схвалили до чергової доповіді уряду щодо виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

Про це передає прес-служба уряду.

Як зазначається, реалізація цього плану має сприяти подоланню дискримінації щодо жінок та дівчат, зниженню рівня гендерно-зумовленого насильства, а також розширити економічні можливості жінок та забезпечити їм доступ до політичного та суспільного життя суспільства.

Зокрема, документом передбачено внесення змін до низки нормативно-правових актів щодо протидії дискримінації за статевою ознакою.

«Україна вперше ухвалює такий документ. Це свідчить про те, що в нинішньому Уряді є усвідомлення проблеми і воля її вирішувати. Цим розпорядженням ми посилюємо інституційні механізми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також удосконалюємо механізм забезпечення прав жінок і дівчат з вразливих груп, включаючи внутрішньо переміщених осіб, представниць національних меншин, осіб з інвалідністю та літніх жінок», — повідомила віце-премєрка з питань європейської інтеграції Іванна  Климпуш-Цинцадзе.

Як зазначається, стратегія передбачає:

  • проведення інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності з питань прав жінок;
  • покращення статистичної звітності у сфері захисту прав жінок;
  • створення умов для отримання жінками економічної незалежності;
  • покращення ситуації з доступом жінок та дівчат до медичних, соціальних, освітніх, правових послуг;
  • залучення міжнародних організацій та об'єднань до реалізації стратегії боротьби з гендерною дискримінацією.

Зазначимо, що раніше у Львові відмовились взяти дівчину на офіцерську програму, бо «немає потреби у жінках»

3 серпня президент України повідомив, що жінки-військовослужбовці вперше візьмуть участь у параді на День незалежності України 24 серпня. Вони пройдуть окремою колоною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Торік я дивилася парад по телевізору, а тепер я — одна з них»