Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило та затвердило нові будівельні норми, якими дозволили прибудовувати та вбудовувати багаторівневі паркінги до громадських нежитлових будівель.

Відповідні зміни до будівельних норм набудуть чинності 1 червня 2019 року, після чого будівельники зможуть проектувати та будувати такі паркінги.

«Зараз у чинних будівельних нормах щодо громадських будинків немає вимог для проектування багаторівневих паркінгів, вбудованих або прибудованих до цих будівель. Тому паркінги, як правило, проектуються однорівневими, лише на одному поверсі. У Європі та світі вже давно розповсюджене проектування таких багатоповерхових паркінгів», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

У Мінрегіоні передбачили дозвіл на проектування наземних паркінгів до 5 поверхів, а також підземні автостоянки до 9 поверхів.

Нові вимоги до проектування паркінгів
Фото:

Мінрегіон

«Підземні автостоянки повинні бути забезпечені ліфтами або підйомниками, а в‘їзди і виїзди з підземних і підземно-надземних гаражів повинні бути віддалені від вікон житлових будинків, приміщень громадського призначення з постійним перебуванням людей, ділянок шкіл, інтернатів, оздоровчих та дошкільних закладів», — додав Парцхаладзе.

Також у Мінрегіоні пропонують дозволити розміщувати на дахах паркувальні майданчики, а також дитячі майданчики на дахах невисоких будинків.

Напередодні там повідомляли, що розробляють норми щодо створення окремих смуг руху для громадського транспорту.

Поділитись: