Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ працює над оновленням державних будівельних норм, якими можуть унормувати створення окремих смуг руху для громадського транспорту.

Там зазначають, що наразі в Україні відсутні вимоги до облаштування окремих смуг руху на дорогах для автобусів, а також рейкового транспорту.

«Сьогодні у чинних нормах щодо проектування вулиць і доріг відсутні окремі рекомендації як потрібно влаштовувати відокремлені смуги громадського транспорту, у якій смузі руху це краще робити, для якого транспорту — рейкового чи безрейкового, також не береться до уваги функціональне призначення вулиці, її оточення та інтенсивність», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

За його словами, ухвалення нових будівельних норм дозволить підвищити якість руху громадського транспорту у містах, а також підвищити безпеку та комфорт пасажирів.

«У Європі вже давно відмовляються від індивідуальних автомобілів на користь громадському транспорту або велосипедам. Ми також маємо створювати належні умови та переймати цей досвід, популяризувати цей вид транспорту», — додав Парцхаладзе.

Напередодні стало відомо, що Міжнародна фінансова корпорація виділила 12,5 мільйона євро на оновлення громадського транспорту Маріуполя.

Також у Мінрегіоні розробили норми щодо створення транспортних вузлів в українських містах.

Крім цього, новими будівельними нормами передбачається, що українські міста розроблятимуть схеми руху транспорту на 30-40 років наперед.

Поділитись: